Четвер, 21.11.2024, 12:15
Історія України
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Економіка сучасної України [0]
Внутрішня політика сучасної України [0]
Зовнішня політика сучасної України [10]
Культура сучасної України [0]
Вибори, референдуми [0]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 728
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Регіолнальна зовнішня прлітика України

Важливим кроком до розширення регіонального співробітництва України стало її приєднання 01.06.1996 р. до Центральноєвропейської ініціативи (ЦЄІ). Наша держава намагається відігравати активну роль у центрально-східноєвропейському, чорноморському і балтійському напрямах. Україна з червня 1998 р. стала членом Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС). Особливу роль Україна відіграє у багатосторонній взаємодії в рамках ГУУАМ, "трикутників" співпраці Україна - Польща - Литва та Україна - Румунія - Молдова. Важливе місце у пріоритетах зовнішньої політики України відведено відносинам у рамках Співдружності Незалежних Держав.

 

Для довідки:

1. Про Співдружність Незалежних Держав (СНД).

08.12.1991 р., у Біловезькій Пущі поблизу Бреста (Білорусь) зібралися Президент України Леонід Кравчук. Президент Російської Федерації Борис Єльцин та Голова Верховної Ради Білорусії Станіслав Шушкевич і заявили, що СРСР як суб'єкт міжнародного права припиняє існування, й підписали Договір про утворення Співдружності Незалежних Держав (СНД), відкритої для всіх колишніх союзних республік СРСР.

21.12.1991 р. в м. Алмати (Казахстан) до Договору про утворення СНД приєдналися ще вісім республік колишнього СРСР (за винятком прибалтійських та Грузії), підписавши Декларацію про СНД. Михайло Горбачов автоматично втратив посаду Президента СРСР і 25. 12. 1991 р. заявив про свою відставку.

У 1993 р. до СНД увійшла Грузія.

Розпад СРСР - закономірне явище. За роки існування СНД Україна не підтримує спроб інституціалізації форм міждержавного співробітництва, спроможної перетворити СНД на наддержавну структуру конфедеративного чи федеративного типу. При цьому наша держава заперечує надання СНД статусу суб'єкта міжнародного права.

 

2. Про Організацію Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС).

Організація ЧЕС була утворена під час саміту в Стамбулі 25.06.1992 р. підписанням підсумкової декларації зустрічі.

ОЧЕС заснували: Азербайджан, Албанія, Болгарія, Вірменія, Греція, Грузія, Молдова, Росія, Румунія, Туреччина, Україна.

04-05.06.1998 р. у Ялті було підписано Статут Організації ЧЕС.

Із 01.06.1999 р. розпочав діяти Чорноморський банк торгівлі та розвитку (Центральний офіс банку - в м. Салоніки, Греція).

Для України ОЧЕС - це механізм взаємодії урядових та підприємницьких структур, що має забезпечити розвиток економічного співробітництва країн-членів у рамках повноцінного входження до загальноєвропейського економічного простору.

 

3. Про Балто-Чорноморське співробітництво.

Ідея відновлення символічного шляху з "варяг у греки" вперше прозвучала під час саміту країн Балто-Чорноморського регіону, що у вересні 1997 року відбувся у Вільнюсі. Президент України Леонід Кучма виступив тоді з ініціативою проведення у 1999 р. в Україні зустрічі глав держав Міжмор'я. Така зустріч під гаслом "Балто-Чорноморське співробітництво: до інтегрованої Європи XXI століття без роздільних ліній" відбулася у вересні 1999 р. в м. Ялта. Нині Україна є активним учасником співпраці країн регіону, насамперед у торговельно-економічній, транспортній, енергетичній та екологічній сферах.

 

4. Про ГУУАМ.

Консультативний форум ГУАМ-ГУУАМ (Україна, Азербайджан, Грузія, Молдова) засновано 10. 10. 1997 р. під час саміту Ради Європи у Страсбурзі. Тоді було схвалено спільну Декларацію глав держав ГУАМ. В основі утворення цієї форми співробітництва - близькість позицій країн із багатьох питань, зокрема щодо оцінки процесів на пострадянському просторі. За час існування ГУАМ—ГУУАМ відбулися численні консультації та зустрічі різного рівня.

Найвищими органами ГУУАМ є:

Рада глав держав;

Рада міністрів закордонних справ.

Основний орган на період між зустрічами глав держав та міністрів закордонних справ - Комітет національних координаторів. Основними напрямами співпраці в рамках ГУУАМ є утворення євразійського транспортного коридору, співробітництво у сфері регулювання конфліктів, військово-технічне співробітництво, взаємодія в рамках міжнародних організацій, економічне співробітництво. Наприклад, Україна запропонувала найвигідніший шлях доставки вуглеводної сировини з каспійських родовищ до країн Європи транспортним маршрутом Баку-Поті-Одеса-Броди-Польща. Значну перспективу мають економічні зв'язки між країнами форуму.

Категорія: Зовнішня політика сучасної України | Додав: uahistory (27.04.2011)
Переглядів: 1302 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz