Вівторок, 19.03.2024, 10:28
Історія України
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Україна в І світовій війні [14]
Матеріали про І світову війну
Національно-визвольна революція [3]
Нац.-визв. революція 1917-1920 рр.
Культура України в І чверті ХХ ст. [0]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 726
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Відношення українців до І світової війни

Відношення українців до І світової війни

Початок І світової війни призвів до активізації українських національних сил, що проявилось в утворенні організацій, які взяли на себе консолідацію українських сил в умовах війни.

Представники українських політичних партій (УНДП, УСДП, РУРП) Галичини утворили 1 серпня 1914 року Головну Українську Раду на чолі якої став К.Левицький. Метою ГУР було представництво інтересів українського населення та підтримка уряду Австро-Угорщини. Поряд з цією організацією 4 серпня 1914 р. було утворено Союз Визволення України (голова Д.Донцов). До цієї організації увійшли емігранти з російської України – В.Дорошенко, А.Жук, О.Назаріїв, М.Залізняк, О.Скоропис-Йолтуховський. Ці представники виступали проти Росії та її політики на українських землях. Метою вони проголосили соборну і незалежну Україну, яка постане в результаті поразки Росії в І світовій війні.

Ще в 1908 році після посилення царських репресій проти українського національного руху представники українських політичних партій на землях Наддніпрянщини утворили Товариство українських поступовців. Після початку І світової війни представники ТУП спочатку підтримали Росію, але після реалізації політики Росії на землях Галичини, вони займають нейтральну політику стосовно Росії. С.Петлюра у публіцистичних статтях зайняв патріотичну позицію щодо Росії. Частина УСДРП (Л.Юркевич, В.Винниченко) виступали за поразку Росії у війні що допомогло б посиленню позиції українців.

Категорія: Україна в І світовій війні | Додав: uahistory (13.06.2020)
Переглядів: 644 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz