На початку серпня російськими військами було зупинено наступ австро-угорської армії у прикордонних боях.
18 серпня розпочався успішний наступ 8-ї російської армії під командуванням О.Брусилова, який переніс у загальний наступ 5 російських армій Південно-Західного фронту.
23 серпня розпочалась "Галицька битва", яка тривала до кінця вересня. Росіяни оволоділи Східною Галичиною, Північною Буковиною і вийшли на Карпатські перевали. Австрійські втрати склали 400 тис. убитими, пораненими і полоненими.
Кінець осені - зима. Боротьба за карпатські перевали. Завдяки допомозі німецьких військ австро-угорська армія не дала можливість росіянам подолати перевали.
1915
У лютому австрійці звільнили Чернівці від російських військ.
У березні російські війська взяли фортецю Перемишль (у полон потрапило 120 тис. австрійців).
2 травня. Прорив російського фронту німецькими військами в районі Горлиці й тарново.
22 червня автро-угорські війська вступили у Львів.Швидкий відступ російських військ, який завершився лише в жовтні на лінії Кам'янець-Подільський-Тернопіль-Кременець-Дубно. Утрати росіян склали 150 тис. убитими, 700 тис. пораненими, 900 тис. полоненими. Росіяни втратили завойовані Північну буковину і Східну галичину, Підляшшя, холмщину, берестейщину, Західну Волинь.
1916
22 травня розпочався наступ російських військ Південно-Західного фронту під командуванням генерала О.Брусилова ("Брусиловський прорив").
25 травня росіяни взяли Луцьк, а 5 червня - Чернівці, підійшли до Львова. Російські війська просунулися на 120 км вглиб фронту, відвоювавши Західну Волинь, Східну галичину і Північну Буковину. Утрати австро-угорської армії склали 1,5 млн. осіб убитими, пораненими і полоненими.
1917
Червневий наступ російської армії на львівському напрямку завершився повним провалом і витісненням російських військ із Галичини і Буковини. Відбулася стабілізація фронту до укладення Брест-Литовського миру.