Каталог статей
Вітаю Вас, Гість · RSS Четвер, 19.04.2018, 17:19


Головна » Статті » Київська Русь » Політична історія

Норманська теорія утворення Київської Русі

Основна думка норманської теорії - слов'яни не спроможні через риси характеру самостійно створити державу. Тільки завдяки норманським варягам - князям Рюрику, Трувору та Синеусу, яких прикликали жителі Новгорода, вдалося утворити першу державу, яка пізніше переросла в Київську Русь.

Вперше цю теорію висунули історики Російської академії наук Шльоцер (та інші німці на службі у Росії) у ХVII ст. опираючись на свідчення "Повісті минулих літ" Нестора-літописця (Легенда про прикликання варяг).

Майже одночасно з різким протестом проти норманської теорії  виступив інший історик Михайло Ломоносов, який опираючись на різні джерела переконливо доводив, що норманська теорія надумана, чим поклав початок антинорманської теорії.

Факти:

1. В арабських джерелах згадуються три держави - Куявія, Славія та Артанія, які існували ще до прикликання варягів у Новгород.

2. В тому ж літописі Нестора-літописця вказано легенду про створення Києва трьома братами Києм, Щеком, Хоривом, які були представниками союзу племен полян. Пізніші князі Аскольд та Дир, деякі вчені, вважають були їх нащадками. З їх смертю припинилась династія Києвичів і починає правити династія Рюриковичів.

3. Сучасні вчені погоджуються з дослідниками "Повісті минулих літ" про те, що легенда про прикликання варягів у Новгород є пізнішою вставкою переписувачів літопису.

Категорія: Політична історія | Додав: uahistory (26.12.2008)
Переглядів: 19160 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 3.0/19
Всього коментарів: 2
1  
Хотів би вас трохи виправити: правильно не "Нормандська", а "Норманська" теорія, оскільки народ Нормани, а не Норманди.

2  
Дякую, виправив. Просто автоматично набирав.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz
Copyright MyCorp © 2018