П`ятниця, 19.04.2024, 15:30
Історія України
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Загальні [20]
Загальні
Список літератури [2]
Список книг, статей та газет
Історичні джерела [25]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 726
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Постанова Тимчасового уряду про затвердження Генерального секретаріату

Постанова Тимчасового уряду
про затвердження Генерального секретаріату

3 липня 1917 р.

Генеральний секретар по внутрішніх справах В. Винниченко одержав з Петрограда од міністрів Тимчасового правительства Керенського, Терещенка і Церетелі таку телеграму:
Вислухавши повідомлення міністрів Керенського, Терещенка і Церетелі по українському питанню, Тимчасове правительство вирішило: «Призначити як вищий орган для керування крайовими справами на Україні окремий орган – Генеральний секретаріат, склад якого буде визначено правительством в згоді з Центральною Українською радою, доповненою, на справедливих основах, представниками других народів, сущих на Україні, в особі їх демократичних організацій. Через згаданий орган будуть переводитись правительством міри і заходи в житті краю і його управлінні. Вважаючи, що питання про національно-політичний устрій на Україні і про засоби вирішення в ній земельного питання в межах загального закону про перехід землі до рук працюючих мас мусить бути вирішено Установчими зборами, Тимчасове правительство прихильно поставиться до розроблення Українською Центральною радою проекту національно-політичного статуту України в тому розумінні, в якому сама Рада буде вважати відповідним інтересам краю, а також про форми вирішення в краю земельної справи – для внесення цих проектів на Установчі збори. Тимчасове правительство, вважаючи необхідним під час війни зберігати бойову єдність армії, не лічить можливим допустити міри, які можуть порушити єдність організації і керування, як, наприклад, зміна в сучасний момент загального мобілізаційного плану шляхом негайного переходу до системи територіального комплектування військових частин або надання керівничих прав яким-небудь громадським організаціям. Разом з тим правительство вважає можливим далі сприяти тіснішому національному об’єднанню українців в війську через формування окремих частин виключно українцями, поскільки цей спосіб, на погляд військового міністра, буде можливим з технічного боку і не порушить бойової сили армії. В найближчім часі, для більш планомірного і успішного досягнення цієї мети, Тимчасове правительство вважає можливим запросити до осягнення цієї задачі самих вояків – українців; для цього в згоді з Центральною радою можуть бути командировані осібні делегати-українці, котрі будуть при кабінеті військового міністра, Генеральному штабові і Верховному головнокомандуючому.
Що ж торкається до військових українських комітетів на місцях, то вони проводять свою працю на загальних основах, причому їх діяльність повинна провадиться в згоді з діяльністю інших військово-громадських організацій».
Після прийняття цієї постанови члени партії «Народної свободи» Шингарьов, Мануйлов і Шаховський вийшли зі складу Тимчасового правительства. Зміст ухваленої постанови буде надруковано третього в вечірніх газетах. Одночасно з цим необхідно оголосити Вашу відозву.
Підписали: Керенський, Терещенко, Церетелі.

(Вісти з Української Центральної ради. 1917. № 10. Червень).

Категорія: Історичні джерела | Додав: uahistory (16.07.2015)
Переглядів: 542 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz